У уторак, 17. децембра 2019. године Агрономски факултет у Чачку учествовао је на фестивалу науке у Краљеву организованом у Медицинској школи. Штанд Агрономског факултета у прелепим нијансама пољопривредних и прехрамбених производа привукао је велику пажњу ученика основних и средњих школа као и њихових професора. Ученици завршних година средњих школа желели су нешто више да чују о смеровима на Агрономском факултету, начину извођења наставе и могућностима запослења након завршених студија. Основци и средњошколци су радо учествовали у експериментима, дискутовали и давали сјајне предлоге подстакнути да искажу свако свој таленат и креативност. Весели жагор и осмеси ученика из Краљева, Рашке и Врњачке Бање бодрили су нас да непрекидно, динамично изнова припремамо природне боје, испитујемо земљиште, анализирамо зрелост воћа, презентујемо биоразградиве фолије и испитујемо фалсификовање намирница.

Захваљујемо домаћинима на сјајној организацији и честитамо на успешно реализованом фестивалу науке.

Фотографије >>>>

festival nauke kv 2019