Полагање пријемног испита

за упис на основне академске студије

одржаће се 02. јула 2012. године у 10:00 часова

1. За упис на студијски програм основних академских студија ОПШТА АГРОНОМИЈА (240 ЕСПБ) полаже се пријемни испит из једног предмета, по слободном избору, и то: или БИОЛОГИЈА или ХЕМИЈА.

(Приликом пријављивања на конкурс неопходно је да се кандидат определи који ће предмет одабрати за полагање пријемног испита)

2. За упис на студијски програм основних академских студија ПРЕХРАМБЕНА ТЕХНОЛОГИЈА (240 ЕСПБ) полаже се пријемни испит из ХЕМИЈЕ.

3. За упис на студијски програм основних академских студија ВОЋАРСТВО И ВИНОГРАДАРСТВО (240 ЕСПБ) полаже се пријемни испит из БИОЛОГИЈЕ.

4. За упис на студијски програм основних академских студија ЗООТЕХНИКА (180 ЕСПБ) полаже се пријемни испит из БИОЛОГИЈЕ.

Напомена: Кандидат који приступа полагању пријемног испита дужан је да при себи има личну карту или пасош на основу кога се може извршити идентификација.

Полагање пријемног испита из БИОЛОГИЈЕ обавиће се у Амфитеатру, а полагање пријемног испита из ХЕМИЈЕ обавиће се у учионици бр. 34 (први спрат).

Полагање пријемног испита траје два сата, од 10:00 до 12:00 часова.

На пријемни испит понети графитну оловку и гумицу и хемијску оловку, а за решавање теста из хемије потребно је понети и дигитрон. Препорука Факултета будућим кандидатима је да се за решавање тестова прво користи графитна оловка, а касније, када је кандидат потпуно сигуран у свој одговор непходно је употребити хемијску оловку којом се уписује коначни одговор. Приликом решавања теста прихвата се само одговор који је уписан хемијском оловком.

На тесту из Биологије или Хемије кандидат може остварити максимално 60 бодова, а успех из средње школе може масимално да износи 40 бодова.

Након обављеног пријемног испита (02.07.2012. године) Комисија за спровођење пријемног испита Агрономског факултета објавиће 03.07.2012. године прелиминарну ранг листу.

Комисија за спровођење пријемног испита, у складу са законским прописима, објавиће 06.07.2012. године коначну ранг листу кандидата.

УПИС кандидата у прву годину основних академских студија обавиће се у периоду од 09. до 13. јула 2012. године у времену од 08 до 14 часова у просторији Студентске службе.

Контакт телефон: 032 303 405 (Студентска служба)

ПОШТОВАНИ КАНДИДАТИ,

ОБАВЕШТАВАМО ВАС ДА СУ СВИ СТУДИЈСКИ ПРОГРАМИ АКРЕДИТОВАНИ.

ДОБРО ДОШЛИ ПОШТОВАНЕ КОЛЕГИНИЦЕ И КОЛЕГЕ!