У периоду 23-24. новембар 2017. године одржана је  13th INTERNATIONAL SYMPOSIUM “Young People and Agriculture Research” у организацији Banat´s University of Agricultural Science and Veterinary Medicine "King Michael I of Romania" from Timisoara, Румунија.

Током боравка у Румунији посетили смо и Институт за пољопривредна истраживања у Ловрину.

На Симпозијуму се рад одвијао паралелно на четири Факултета, Faculty of Agriculture – 95 радова,Faculty of Agricultural Managemen  – 25 радова,  Faculty of Horticulture- 17 радова и  Faculty of Veterinary Medicine- 40 радова.

Агрономски факултет у Чачку на Симпозијуму је представљала Бранка Поповић студент докторских студија, која је усмено презентовала рад "Root damages and root mass under conditions of artificial infestation with western corn rootworm eggs", а као презентацију дела резултата SCOPES пројекта. Ментор рада је др Снежана Танасковић, ванредни професор.

У конкуренцији 95 радова из Монголије, Италије, Србије, Мађарске, Босне и Херцеговине, Турске, Албаније и Румуније презентованих на Faculty of Agriculture наш студент Бранка Поповић је освојила друго место.