Поднаслов:

Отворен је позив за мобилност у оквиру COIMBRAпрограма за 2015. годину. Рок за пријаву је 31. март 2015. годне.

Текст:

Овај програм стипендија омогућава младим истраживачима да током краћих истраживачких боравака на партнерским институцијама (институције-чланице COIMBRA групе) реализују део свог истраживачког рада.

Конкурс за пријаву је сада отворен и заинтересовани кандидати се могу пријавити до 31. марта 2015. године

Профил кандидата:

·         Мање од 35 година

·         Академско особље запослено на универзитету и постдокторанти (мада неке институције могу понудити могућности за мобилност и студентима докторских студија)

Важна напомене:

·         кандидати у својој пријави морају навести име и контакт податке академског супервизора на институцији коју су одабрали за своје истраживање. Сваки кандидат је задужен да ступи у контакт са жељеном институцијом и одговарајућим професором/супервизором

·         Сви кандидати морају имати позивно писмо од одабране институције - letterofacceptanceкоје се шаље заједно са пријавом.

·         Кандидати могу одабрати само једну институцију. Уколико се истовремено пријавите за више институција, ваша пријава ће аутоматски бити одбијена.

·         Период реализације вашег истраживања на одабраној институцији договарате са академским супервизором са институције на коју желите ићи. Тај период истраживачког боравка би требали да реализујете током академске 2015/16. године.

Универзитети који учествују у програму у 2015. години:

·         University of Granada (Spain)

·         Karl-Franzens University of Graz (Austria)

·         University of Groningen (the Netherlands)

·         University of Heidelberg (Germany)

·         Alexandru Ioan Cuza University of Iasi (Romania)

·         University of Jena (Germany)

·         KU Leuven (Belgium)

·         University of Padova (Italy)

·         University of Poitiers (France)

·         Saint-Petersburg State University (Russia)

·         University of Salamanca (Spain)