pavle_maskovic

Телефон: 032 303 400  лок. 427

Лични подаци

Павле Машковић рођен је 18.04.1983. године у Лесковцу. Држављанин је Републике Србије.

Образовање

Основну и средњу школу завршио је у Лесковцу. Завршио је студије на Природно-математичком факултету у Крагујевцу на групи Хемија, чиме је стекао стручни назив дипломирани хемичар за истраживање и развој. Уписао је последипломске докторске студије 2008/09. године на Природно-математичком факултету у Крагујевцу, смер биохемија. Положио све испите са просечном оценом 10.0. Докторску дисертацију под називом „Биохемијска активност алкохолног екстракта биљака Halacsya sendtneri, Onosma aucherianum и Kitaibelia vitifolia у функцији количине фенолних једињења", одбранио је 21.12.2011. године и тиме стекао научни назив Доктор наука - хемијске науке - биохемија.Постдокторско усавршавање је обавио на Фармацеутском факултету у Солуну у току 2014. и 2015. (шест + два месеца). Служи се немачким и енглеским језиком.

Академска каријера

• Агрономски факултет у Чачку, Универзитет у Крагујевцу- од 17.2.2009. године ангажован је као сарадник у настави за ужу научну област Хемија
  • Агрономски факултет у Чачку, Универзитет у Крагујевцу-од 01.09.2010. год. исти је изабран у звање асистент за ужу научну област Хемија
  • Агрономски факултет у Чачку, Универзитет у Крагујевцу-од 14.11.2012. до 13.07.2017. исти је изабран у звање доцент за ужу научну област Технологија биљних сировина
  • Агрономски факултет у Чачку, Универзитет у Крагујевцу-од 14.07.2017. до данас, исти је изабран у звање ванредни професор за ужу научну област Хемија

Научна делатност

Аутор и коаутор је вишенаучних радова и саопштења. Коаутор је једног уџбениканационалног значаја, једног практикумаи једног техничког и развојног решења - битно побољшан постојећи производ или технологија. Учествоваoје у реализацији неколико пројеката;

• Усмерена синтеза мултифункционалних наноструктурних материјала са гледишта њихове примене (172057)
  • „Дарови природе - проверени чувари нашег здравља“, по одлуци  Стручно научног већа Центра за научноистраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу од 6. Јуна 2012. године, који га подржавају и финансирају.
  • Min Ministry of Agriculture, Forestry and Water Management, STAR Project No. 401-001972/2010-03, and the Approval 03-2375/2 obtained from the Institute for Nature Conservation of Serbia.

Награде и признања

Добитник је стипендије за постдокторско усавршавање Министарства за науку и технолошки развој Србије.

Области интересовања

Области интересовања и научно-истраживачког рада су:микробиолошка хемија, хемија природних производа, хемија угљенохидратне хране, биохемија биљака, биохемија примарних и секундарних метаболита, биотехнологија имеханизми деловања физиолошки активних супстанци, системи заштите од оксидационих оштећења и антиоксиданси.

Публикације (List of Publications)