У прилогу Вам достављамо информације о актуелним стипендијама за истраживаче:

1. DAAD стипендије за радне и истраживачке боравке за предаваче - рок за пријаву: 30. април 2021.

2. Грантови за мобилност у Баварској за студенте и младе истраживаче - рок за пријаву: 19. април 2021.

3. Стипендије за краће истраживачке боравке - за студенте докторских студија, младе научнике и постдокторанте - рок за пријаву: 30. април 2021.

4. Beware програм стипендија за истраживаче - рок за пријаву: 2. април 2021.

5. Georg Forster стипендије за истраживаче (за истраживачке пројекте који су значајни за развој земље из које истраживач потиче) - Селекциона комисија састаје се у фебруару, јуну и октобру; пријаву доставити благовремено пре жељеног селекционог периода.

6. Хумболт стипендије - намењене постдокторантима и истраживачима са искуством - Селекциони комитет састаје се сваког марта, јула и новембра; пријаву доставити благовремено пре жељеног селекционог периода.

Подсећамо Вас да ће у оквиру PASIFIC програма стипендија Пољске академије наука за истраживаче, први позив за пријаву бити отворен од 15. марта до 30. јуна 2021. године. и да за индивидуалне стипендије могу конкурисати кандидати који су завршили докторске студије или имају најмање 4 године истраживачког искуства (PACIFIC programme).

У прилогу Вам достављамо и: