ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

У складу са потписаним интер-институционалним уговором за размену са Универзитетом за агрономију и ветеринарску медицинумогу се пријавити студенти следећих факултета у саставу Универзитета у Крагујевцу:

- Факултет за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи

-  Агрономски факултет у Чачку

Конкурс је доступан студентима свих нивоа академских студија са горе наведених факултета.

Реализација мобилности у трајању од једног семестра (највише 6 месеци) предвиђена је за зимски семестар академске 2018/19. године.

Рок за достављање пријава: 02.јун 2018. године

Потребна документа за пријаву:

1.      Пријавни формулар (молимо преузмите формулар)

2.      Предлог уговора о учењу (молимо преузмите формулар)

3.      Потврда са факултета да сте редован студент (и превод на енглески језик*)

4.      Листа положених испита (и превод на енглески језик*)

5.      Потврда/сертификат о познавању енглеског језика (мин. Б2 ниво)

6.      Биографија на енглеском језику

7.      Пријавни формулар за смештај у дому (молимо преузмите формулар)

8.      Копија пасоша

*У овој фази пријаве није потребан званичан превод докумената од стране судског тумача.

·         Више информација о Универзитету за агрономију и ветеринарску медицину можете погледати ОВДЕ.

·         Студијску понуду можете пронаћи ОВДЕ (основне студије), ОВДЕ(мастер студије) и ОВДЕ(докторске студије).

·         Водич за стране студенте погледајте ОВДЕ.

·         Систем оцењивања на Универзитету за агрономију и ветеринарску медицину погледајте ОВДЕ.

Важне напомене:

2. Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

3. Приликом припреме Уговора о учењу потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, односно са шефом Катедре и предметним наставницима.

4. По истеку рока за пријаву Универзитету у Крагујевцу, Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља ранг листу пријављених кандидата Универзитету за агрономију и ветеринарску медицину.

5. Универзитетза агрономију и ветеринарску медицину одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

6. Информације о стипендији и студијском боравку:

·         Месечна стипендија у износу од 750 евра (за покривање трошкова живота)

·         Покривени путни трошкови (у износу од 180 евра)

Уколико вам је потребна помоћ у припреми докумената, савете можете потражити на сајту ЦзРк-а у нашој секцији Мобилност, као и у Приручнику за мобилност студената. Наравно, увек сте добродошли у Центар, ако имате питање, недоумицу или вам је потребан савет.

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели., поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 09:00 до 15:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу

Јована Цвијића бб

34 000 Крагујевац

Напомена за слање поштом/мејлом: Пријава за Еразмус+ мобилност, Клуж