Преузмите текст конкурса у пдф-у >>>>

УНИВЕРЗИТЕТ У КРАГУЈЕВЦУ

АГРОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ У ЧАЧКУ

25. септембар 2012. године

АГРОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ У ЧАЧКУ РАСПИСУЈЕ КОНКУРС ЗА

упис кандидата  на мастер академске студије и докторске академске студије

у школској 2012/2013. години

А) МАСТЕР АКАДЕМСКЕ СТУДИЈЕ на студијском програму:

АГРОНОМИЈА, за стицање академског назива мастер инжењер пољопривреде;

10 студената (5 студената који се финансирају из буџета и  5 студената који се сами      финансирају);

ПРЕХРАМБЕНА ТЕХНОЛОГИЈА, за стицање академског назива мастер инжењер технологије; 16 студената (8 студената који се финансирају из буџета и    8 студената који се сами финансирају).

На мастер академске студије могу се уписати лица која имају завршене основне академске студије из одговарајућих области.

Документација која се подноси приликом пријављивања кандидата:

-  оверена копија дипломе

-  оригинал извод из матичне књиге рођених или венчаних

-  извод из држављанства

Годишња школарина износи 40.000,00 динара.

Конкурсни рок: Пријава кандидата је до 15. октобра 2012. године.

Ранг листа кандидата биће објављена у року од 5 дана од дана окончања конкурса.

Б) ДОКТОРСКЕ АКАДЕМСКЕ СТУДИЈЕ - студијски програм АГРОНОМИЈА, за стицање научног назива доктор наука - биотехничке науке; 12 самофинансирајућих студената.

1. Услови конкурисања:

У прву годину докторских академских студија Агрономија може се уписати лице које има:

а) завршен факултет уз претходно остварени обим студија од 300 ЕСПБ бодова на основним и мастер академским студијама на агрономским, односно пољопривредним факултетима са најмањом просечном оценом 8,00 (осам) на основним и мастер  академским студијама, односно еквивалентном оценом из других система оцењивања;

б) академски назив магистра наука из одговарајуће научне области. Ови студенти се уписују на трећу годину докторских студија уз претходно положене диференцијалне испите, о чему одлучује Комисија за докторске студије;

в) лице које је завршило студије по прописима пре доношења Закона о високом образовању може да упише докторске студије, под истим условима као и лице које има диплому завршених мастер академских студија.

1. Нема полагања пријемног испита.
  2. Документација која се подноси приликом пријављивања кандидата:

Кандидати приликом пријаве на конкурс подносе:

-  оверену копија дипломе

-  оригинал извод из матичне књиге рођених или венчаних

-  извод из држављанства

1. Мерила за утврђивање редоследа кандидата на ранг листи:

Редослед кандидата по конкурсу вршиће се на основу опште просечне оцене остварене на основним, мастер и интегрисаним академским студијама и дужине времена студирања у оквиру броја пријављених за студијски програм у складу са утврђеном квотом за упис на следећи начин: у структури од максималних 100 бодова 75% носи просечна оцена, а 25% дужина студирања рачуната на целу годину.

Број бодова по основу успеха на основним студијама израчунава се према формули:

Број бодова = просечна оцена на основним студијама x 75/10

Број бодова по основу дужине студирања према формули:

Број бодова = 100/број година студирања (за четворогодишње студије)

Број бодова = 125/број година студирања (за петогодишње студије)

1. Начини и рокови за подношење жалби на утврђени редослед:

Кандидат може поднети приговор на регуларност конкурса и своје место на ранг листи у року од 36 сати од објављивања ранг листе на Факултету. Приговор се подноси Комисији за упис кандидата, на чији предлог декан доноси решење по приговору у року од 24 сата од момента пријема приговора.

1. Висина школарине: 100.000.- динара (годишња школарина) и може се уплатити у више рата.
  2. Упис страних држављана:

Страни држављанин може да се упише на студијски програм под истим условима као и домаћи држављанин, под условом да: достави нострификовану диплому о завршеним студијама и оствареним ЕСПБ бодова; пружи доказ о познавању српског језика у складу са Статутом Универзитета; и ако је здравствено осигуран.

Страни држављанин плаћа школарину у току целог школовања, осим ако међународним споразумом или билатералним споразумом универзитета није другачије одређено.

Школарина за студенте-стране држављане износи 2.500 евра. Уплаћује се цела сума приликом уписа.

Припадници српске националне мањине из суседних земаља могу се уписати на Факултет под истим условима као и држављанин Републике Србије.

1. Кандидати који стекну право на упис подносе:

-  комплет за упис који се купује у скриптарници Факултета

-  две фотографије формата 40х60 mm.

-  два обрасца ШВ-20

- доказ о уплати накнаде за школарину самофинансирајућих студената у износу од 100.000,00 динара (годишња школарина) и може се уплатити у више рата.

-  по потреби и друге доказе

Конкурсни рок: Пријава кандидата траје до 22. октобра 2012. године.

Ранг листа кандидата биће објављена у року од 5 дана од дана окончања конкурса.

Контакт телефон за добијање информација је 032/303-405