Француско-српска привредна комора

организује:

СТУДЕНТСКУ НАГРАДУ 2013

на тему:

ПЛАНЕТА ЗЕМЉА 2050. ГОДИНЕ."

На Земљи се предвиђа 10 милијарди становника, и са данашњим ритмом, 2050. године, биће нам потребне три планете за живот. Срећом, младе генерације могу својим идејама променити предвиђени след догађаја и обезбедити светлију будућност.

Од студената се тражи да дају предлоге решења и акционе планове како можемо да решимо ризике које повлачи пренасељеност у доменима попут: енергије, инфраструктуре, изградње, привреде, здравља, финансија...

Студентска награда намењена је свим српским и страним студентима, који ће на дан 31.12.2013. имати мање од 30 година старости,  а који су уписали школску 2012/2013 при некој институцији високог образовања у Републици Србији.

Крајњи рок за подношење кандидатура је петак 29. март 2013.

У даљем току конкурса три кандидата усмено ће бранити свој рад пред жиријем  (датум и место одржавања у Београду ће бити накнадно објављени).

Спонзори такмичења ће уручити награде у суми од:

1. награда: 1500 ЕUR, коју додељује „Schneider  Electric"

2. награда: 1000 ЕUR, коју додељује „TRS"

3. награда: 500 ЕUR, коју додељује „Arhi.pro"

Након одлуке жирија, награде ће бити додељене ауторима, током церемоније која ће бити праћена коктелом, а коме ће присуствовати чланови ФСПК, као и главни актери из домена одрживог развоја у Србији.

Правилник награде 2013>>>>

Формулар 2013>>>>